Haberler

POLİFARMA İLAÇ üstün teknolojiye sahip Çorlu tesisine taşındı!

Türkiye’nin lider yerli serum üretici firması olan POLİFARMA, 2011 yılının Mart ayında, Çatalca’daki faaliyetini 30.000.000 $’lık yatırımla gerçekleştirdiği Çorlu tesisine taşıdı. Kalite ve güvenilirliğe büyük önem veren ve bu iki kriteri hedeflerinin başında tutan POLİFARMA, yeni tesisinde yüksek kalite ve üstün teknolojik ekipmanlarla üretimini yaptığı büyük hacimli parenteral solüsyonlar alanında Türkiye’nin gururu olmaya devam etmekte kararlı.

Çatalca’dan Çorlu’ya taşınması ile % 100’e yakın istihdam artışı yaratan POLİFARMA’nın yatırımlarını Trakya’ya kaydırması, yöre halkına sağlamış olduğu ekonomik faydanın yanısıra, yurt dışına açılma amaçlı stratejik bir karar olduğu için gerek firma gerekse Türkiye ekonomisi açısından da önem taşımakta.

GMP (Good Manufacturing Practice-iyi üretim uygulamaları) ve GLP (Good Laboratory Practice-iyi laboratuar uygulamaları-) belgelerine sahip olan ve bu standartlar doğrultusunda üretim yapan POLİFARMA yeni kurulan Çorlu tesisinde, alt yapı dahil her kademesinde, güncel GMP’yi, en iyi ve doğru şekilde yapılandırıp, aktif uygulamasını da hayata geçirmiştir. ISO 9001 kalite standartlarına uygun olarak prosedür takibi yapan POLİFARMA, iş sağlığı ve iş güvenliği üzerinde de hassasiyetle duruyor.

Geri