Türkiye & Dünyada Serum

Büyük hacimli paranteral solüsyon üretimi tüm Dünya da ve ülkemizde sağlık alanında en temel ihtiyaçlardan biridir. Birçok tedavi yönteminde ve hastaların temel beslenme gereksiniminde serum desteği olmazsa olmazlardandır. Bu alanda hemen hemen her pazarda Uluslar arası üreticiler ve Yerel üreticiler faaliyet göstermektedir.

Serum kullanımı ülke nüfusu ve ülkenin kalkınma oranı ile paralel olarak hesaplanır. Genel öngörü gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde serum tüketiminin Ülkenin Nüfusu * 1,5 olduğu şeklindedir. Gelişmemiş ülkelerde ise serum tüketim Ülkenin Nüfusu * 1 ya da daha altındadır.

Gelişmekte olan ülkeler içerisinde ön planda bulunan ülkemiz son yıllarda tüketim oranında Gelişmiş Ülkeler seviyesini yakalamıştır. Üreticilerin pazara sunduğu farklı form alternatifleri, Hastanelere ve de Doktorlara geniş bir çözüm olanağı sunmaktadır. Örneğin son yıllarda ülkemizde özellikle küçük form serum tüketimi oldukça artmıştır, hastanelerde birçok ürün enjeksiyonu küçük formda serumlar ile sağlanmaktadır.

Geniş ürün yelpazesi tedavi yöntemlerinde çeşitli esneklikler sağlarken ekonomik tüketimi kolaylaştırmakta, israfı önlemektedir.

Ülkemizde gerek Üreticilerin teknolojik anlamda yaptığı yatırımlar ile tüm Dünyada kabul görmüş standartlarda hizmeti, gerekse de hızla büyüyen Kamu ve Özel Hastaneleri ile insanların tedaviye çok daha kolay ulaşım imkanı, genel ürün ve hizmet kalitesini artmasında en önemli etkenlerdir.

Polifarma, Serum alanında üstün teknolojisi ve birikimi ile bulunduğu coğrafyada lider ve önde gelen üretici olma hedefi ile gelişimini sürdürmektedir.